Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich Policji i Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych z Naczelnikami Zarządów Centralnego Biura Śledczego Policji
W dniach 24–27 czerwca 2019 roku w Szkole Policji w Pile odbyła się odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich i Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych z Naczelnikami Zarządów Centralnego Biura Śledczego Policji. Z ramienia Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w odprawie udział wzięli: insp. dr n. med. Radosław Juźwiak, Dyrektor CLKP oraz insp. Adam Frankowski, Zastępca Dyrektora CLKP.
Dodano: 27.06.2019 -
Finał Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019
W dniach 24–27 czerwca 2019 roku w Szkole Policji w Pile odbył się finał piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej 2019, organizowanego przez Szkołę Policji w Pile, Biuro Kryminalne KGP oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Honorowy patronat nad Konkursem objęła Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek.
Dodano: 27.06.2019 -
Spotkanie plenarne członków Sieci DVI Unii Europejskiej
W dniu 25 czerwca 2019 roku w Centrum Policyjnym Policji Belgijskiej w Brukseli odbyło się spotkanie plenarne członków zespołów DVI (ds. Identyfikacji Ciał Ofiar Katastrof) z krajów członkowskich UE w ramach tzw. Sieci DVI UE (EU DVI Network).
Dodano: 25.06.2019 -
Pierwsze posiedzenie polskiego Zespołu DVI
W dniu 18 czerwca 2019 roku w Sali Generalskiej Komendy Głównej Policji w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu ds. Identyfikacji Ciał Ofiar Katastrof powołanego w polskiej Policji, któremu przewodniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha.
Dodano: 18.06.2019 -
Spotkanie biegłych z zakresu genetyki sądowej i badań chemicznych w ramach współpracy TRIADA - „DNA - bones” oraz TRIADA „Chemistry – drug examination”
W dniach 12–14 czerwca 2019 roku w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja) w ramach współpracy TRIADA odbyło się spotkanie biegłych z zakresu genetyki sądowej oraz z zakresu badań chemicznych z Czech, Słowacji i Polski zorganizowane przez Kriminalistický a expertízny ústav policajného zboru ze Slovenská Ľupča. Z ramienia CLKP w spotkaniu wzięli udział: podinsp. Ewa Kadyjewska i Joanna Życka-Krzesińska z Zakładu Biologii CLKP oraz podinsp. Alicja Olek i Jowita Polak z Zakładu Chemii CLKP.
Dodano: 14.06.2019 -
Specjalistyczne szkolenie z zakresu badań poligraficznych
W dniach od 20 maja do 14 czerwca 2019 roku w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbyło się „Specjalistyczne szkolenie z zakresu badań poligraficznych”.
Dodano: 14.06.2019 -
4 Międzynarodowa Konferencja Europejskiego Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Identyfikacji (IAI EU)
W dniach 13–14 czerwca 2019 roku w Warszawie odbyła się "4 Międzynarodowa Konferencja Europejskiego Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Identyfikacji (IAI EU)”, zorganizowana przez European Division of the International Association for Identification we współpracy z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji.
Dodano: 14.06.2019 -
20 lat pionu ochrony informacji niejawnych
W dniu 13 czerwca 2019 r. w siedzibie Komendy Głównej Policji odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 20-lecia pionu ochrony informacji niejawnych w Policji, wpisująca się w 100-lecie powstania Policji Państwowej. Z ramienia Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w uroczystości udział wzięli: insp. dr n. med. Radosław Juźwiak, Dyrektor CLKP oraz mł. insp. Wojciech Chmielewski, Pełnomocnik Dyrektora CLKP ds. Ochrony Informacji Niejawnych.
Dodano: 13.06.2019 -
Ogólnopolska konferencja "100. rocznica powstania Policji Państwowej"
W dniu 11 czerwca 2019 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „100. Rocznica powstania Policji Państwowej”, w której z ramienia Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji udział wziął Zastępca Dyrektora CLKP insp. Adam Frankowski.
Dodano: 12.06.2019 -
SEMINARIUM RADY NAUKOWEJ CLKP PT.: „WYKORZYSTANIE ROZWIĄZAŃ WYPRACOWANYCH W ZAKŁADZIE BRONI I MECHANOSKOPII CLKP W ZAKRESIE IDENTYFIKACJI POJAZDÓW”
W dniu 12 czerwca 2019 roku w sali „PEGAZ” Biura Logistyki Policji KGP w Warszawie odbyło się seminarium Rady Naukowej CLKP pt.: „Wykorzystanie rozwiązań wypracowanych w Zakładzie Broni i Mechanoskopii CLKP w zakresie identyfikacji pojazdów”.
Dodano: 12.06.2019
