Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VI Kongres Kobiet

W dniach 9–10 maja 2014 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się VI Kongres Kobiet pod hasłem: „Wspólnota, Równość i Odpowiedzialność”.

W kongresie wzięło udział ok. 9 tys. osób z całej Polski, a także delegacje z kilkunastu krajów Europy, ze Stanów Zjednoczonych, z Indii i Tunezji. Gościem specjalnym była pani prezydentowa Anna Komorowska.
Sesjom tematycznym, warsztatom i panelom dyskusyjnym towarzyszyły prezentacje firm, instytucji, fundacji i wydawnictw. W Sali Marmurowej zorganizowane było stoisko kobiet pozostających w służbach mundurowych. Przedstawicielki CBA, ABW, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji, Wojska Polskiego oraz Biura Ochrony Rządu opowiadały o specyfice swojej pracy. Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji reprezentowały asp. szt. Agnieszka Makowska asystent Zakładu Daktyloskopii CLKP oraz Agnieszka Jukowska specjalista w tym zakładzie. Przedstawiły one zakres działalności CLKP, informowały o zasadach wstępowania do służby w Policji, a także wykonywały pamiątkowe karty daktyloskopijne z odbitkami linii papilarnych palców rąk.
Na stanowisku służb mundurowych można było porozmawiać również z policjantkami, laureatkami konkursu „Policjant, który mi pomógł”, zajmującymi się w swojej codziennej służbie sprawami przemocy w rodzinie.
Powrót na górę strony