„Wielki mikroświat” - 14. Piknik Naukowy
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. Odbywa się od 1997 roku corocznie w centrum Warszawy, przyciągając zawsze tłumy zwiedzających.
Od 1997 roku corocznie w Pikniku Naukowym uczestniczy około 250 instytucji z Polski i zagranicy. Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z nauką oraz koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia odsłaniając jednocześnie kulisy swojej codziennej pracy. Pokazują naukę w sposób zrozumiały dla odbiorców dorosłych i dzieci, wykorzystując eksperymenty oraz często także interaktywne eksponaty. Na Pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne i humanistyczne.
W dniu 12 czerwca 2010 r. w Warszawie na terenie Parku Marszałka Edwarda Rydza – Śmigłego, Piknik Naukowy odbył się po raz czternasty. Tak jak w poprzednich latach, nie zabrakło także stoiska Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP. Zwiedzający mieli możliwość przyjrzenia się w jaki sposób zabezpiecza się ślady linii papilarnych, ale też samodzielnie mogli podjąć próby ujawniania i zabezpieczania własnych śladów linii papilarnych na różnego rodzaju podłożach. Zwiedzający mieli okazję prześledzić tok mikroskopowych badań samochodowych powłok lakierniczych oraz zapoznać się z techniką przygotowania do badań próbek włókien. Odwiedzających interesowały również zagadnienia związane z badaniami narkotyków oraz śladów po wystrzale z broni palnej, a także możliwość podjęcia pracy w Policji i laboratoriach kryminalistycznych.