Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VII Międzynarodowa Konferencja Uzbrojeniowa „Naukowe Aspekty Techniki Uzbrojenia i Bezpieczeństwa”

W dniach 08-10 października 2008 roku w historycznych wnętrzach Domu Polonii na Zamku w Pułtusku odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Uzbrojeniowa „Naukowe Aspekty Techniki Uzbrojenia i Bezpieczeństwa”, organizowana cyklicznie, tym razem wspólnie przez Instytut Techniki Uzbrojenia Wydziału Mechatroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Wojskowy Instytut Uzbrojenia w Zielonce.

Patronat honorowy nad konferencją objął Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszek Gągor.
Konferencja zgromadziła na swoich sesjach plenarnych i tematycznych przedstawicieli sił zbrojnych, świata nauki, instytucji wojskowych i cywilnych, jak również przemysłu z kraju i zagranicy: Bułgarii, Czech, Danii, Litwy, Niemiec, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Szwajcarii, Szwecji i Węgier. Autorzy (200) i prelegenci w swych wystąpieniach (65) oraz prezentacjach plakatowych (46) skupili się na zagadnieniach związanych głównie z: techniką rakietową, materiałami wybuchowymi, eksploatacją uzbrojenia, badaniami materiałów i konstrukcji, wykrywaniem i śledzeniem celów, techniką uzbrojenia, balistyką zewnętrzną i końcową oraz osłonami balistycznymi. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP: mł. insp. Jarosław Rosiak oraz mgr Łukasz Matyjasek, który przedstawił, wspólnie z W. Pawłowskim (PW) i A. Budziszewską (PW), referat pt. „Spektrometria ruchliwości jonów w aspekcie problemów wykrywania i identyfikacji materiałów wybuchowych”. Były ekspert badań broni i balistyki CLK KGP nadkom. Robert Maciejczyk i ppłk Władysław Przyjemski (MON) zaprezentowali wyniki badań zawarte w pracy doktorskiej pt. „Badania mechanicznych skutków strzału z broni palnej”.
Podczas konferencji rozstrzygnięto ogłoszony po raz pierwszy "Konkurs o nagrodę im. Kazimierza Siemienowicza", dedykowany młodym autorom najlepszych publikacji konferencyjnych z dziedziny techniki uzbrojenia i bezpieczeństwa.
Szczególną atrakcją konferencji był spektakularny pokaz sztucznych ogni przygotowany i przeprowadzony przez pracowników Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce.

Powrót na górę strony