Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe warsztaty dla techników kryminalistyki w Czechach

Data publikacji 12.10.2017

W dniach 9–11 października 2017 roku w Jihlavie (Czechy) odbyły się warsztaty dla techników kryminalistyki, zorganizowane przez Instytut Kryminalistyki w Pradze.

W spotkaniu organizowanym już po raz trzeci uczestniczyli przedstawiciele z Czech, Słowacji i Polski. Podczas warsztatów zaprezentowano metody dokumentacji miejsca zdarzenia oraz ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych, omówiono także interesujące przypadki z policyjnej praktyki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i prezentacje przygotowane przez funkcjonariuszy z Polski. Technicy kryminalistyki: asp. Marcin Sekutowski z KMP w Opolu, st. sierż. Daniel Grześkowiak z KPP w Turku oraz st. sierż. Mariusz Kisała z KMP w Rzeszowie zademonstrowali metody ujawniania śladów linii papilarnych na trudnych podłożach z zastosowaniem różnych rodzajów proszków daktyloskopijnych oraz aplikację do wyznaczania miejsca i kąta spadania kropel w przypadku analizy plam krwawych na miejscu zdarzenia.

Pełnomocnik Dyrektora CLKP ds. Techników Kryminalistyki - mł. insp. Piotr Trojanowski przedstawił podsumowanie oględzin miejsca katastrofy masowej z udziałem czeskiej grupy ds. Identyfikacji Ofiar Katastrof (DVI), które odbyły się podczas międzynarodowej konferencji naukowej „Miejsce Zdarzenia”, w trakcie trwających Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH w Gdańsku.

Powrót na górę strony