Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Europejski Program Wymiany Policyjnej 2016 w ramach CEPOL

W dniach 19-23 września 2016 roku biegły z Zakładu Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych CLKP uczestniczył w wymianie bilateralnej z Wydziałem do walki z Cyberprzestępczością Policji Republiki Kosowa.

Odbyła się ona w ramach Europejskiego Programu Wymiany Policyjnej 2016, prowadzonego przez Europejską Akademię Policyjną (CEPOL), w którym uczestniczą funkcjonariusze organów ścigania krajów członkowskich Unii Europejskiej. Zakres tematyczny przedmiotowej wymiany jest ściśle powiązany z zagadnieniami polityki bezpieczeństwa wewnętrznego UE na lata 2014-2017, jak również potrzebami określonymi przez kraje w nim uczestniczące. Program obejmował między innymi zapoznanie ze strukturą wydziałów policji Republiki Kosowa a szczególnie z zakresem działania Wydziału do walki z Cyberprzestępczością i pracowni badań informatycznych policyjnego laboratorium kryminalistycznego w Prisztinie.

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji reprezentował asp. szt. Marcin Kopeć, biegły z Zakładu Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych CLKP. Gospodarzem wizyty był funkcjonariusz tamtejszej policji, sierżant Bashkim Veilu z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Policji Republiki Kosowa.

  • Europejski Program Wymiany Policyjnej Kosowo 2016
Powrót na górę strony