Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja „Poszukiwania osób zaginionych w Polsce i Europie – 2014”

W dniach 20–21 listopada 2014 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych odbyła się IV konferencja „Poszukiwania osób zaginionych w Polsce i Europie – 2014” zorganizowana przez Fundację ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych oraz Komendą Główną Policji.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony był problematyce zaginięć dzieci i nastolatków. Drugiego dnia omawiane były procedury identyfikacji zwłok oraz możliwości wykorzystania badań DNA do identyfikacji NN zwłok. Prelegentki z Zakładu Biologii CLKP – insp. Maria Walczuk, kom. Magdalena Dębska oraz Anna Jurga – omówiły nowelizację ustawy o Policji w zakresie badań DNA, zasady wykorzystywania badań DNA w Bazie Danych DNA, a także przedstawiły najważniejsze założenia projektu badawczego „GeNN” dotyczącego identyfikacji NN zwłok, który jest realizowany przez Zakład Biologii CLKP, Fundację ITAKA i firmę Esencja.
Powrót na górę strony