Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CLKP podczas tegorocznej Nocy Muzeów

W dniu 17 maja 2014 roku w godzinach 19.00-1.00 podczas Nocy Muzeów w sali konferencyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przy ul. Batorego 5 odbyła się prezentacja Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz pracy biegłych z zakresu kryminalistyki.

Odwiedzający mogli nie tylko poznać cały proces wykrywczy stosowany w kryminalistyce od momentu ujawnienia śladów na miejscu zdarzenia do obfotografowania przestępcy po aresztowaniu, ale też w nim uczestniczyć. Biegli zaprezentowali, jak zebrane przez techników kryminalistyki ślady były ujawniane kiedyś, a jak odbywa się to dziś. Zainteresowani ujawniali swoje odciski stóp oraz palców tradycyjną metodą z wykorzystaniem proszku i pędzla bądź w postaci elektronicznej. Mogli zrobić zdjęcia na ponadstuletnim krześle sygnalitycznym oraz w nowoczesnej kabinie służącej do fotografowania przestępców, a także zapoznali się z możliwościami wykorzystania skanera 3D w kryminalistyce, działaniem bramki balistycznej mierzącej prędkość pocisków i pracą biegłych z zakresu poligrafii.

W organizacji stoiska CLKP podczas Nocy Muzeów pomagali studenci z Koła Naukowego Prawa Karnego "Temida".

Dzięki uprzejmości Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie zwiedzający mogli obejrzeć kamerę "Wilda", stosowaną niegdyś do rejestracji miejsca wypadku drogowego, a także zapoznać się z jej działaniem.

Podczas Nocy Muzeów MSW odwiedziło 1169 osób.

Film CLKP podczas tegorocznej Nocy Muzeów

Pobierz plik CLKP podczas tegorocznej Nocy Muzeów (format mp4 - rozmiar 7.03 MB)

Film Goście o nocy muzeów w MSW

Pobierz plik Goście o nocy muzeów w MSW (format mp4 - rozmiar 5.98 MB)

Powrót na górę strony