Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończenie realizacji projektu „Opracowanie technologii namiotu do ujawniania śladów parami estru kwasu cyjanakrylowego”

Data publikacji 27.12.2013

27 grudnia 2013 roku zakończono realizację projektu badawczo-rozwojowego „Opracowanie technologii namiotu do ujawniania śladów parami estru kwasu cyjanakrylowego”. Efektem końcowym współpracy CLKP i trzech firm: ITB „Moratex”, Stanimex Sp.J. i P.S.O. MASKPOL są dwa prototypy namiotu – mało- i średniogabarytowy – wyposażone w urządzenia służące do ujawniania w warunkach polowych śladów linii papilarnych na podłożach niechłonnych na materiałach dowodowych o dużych gabarytach.

Projekt został w całości sfinansowany ze środków NCBiR w ramach pierwszego konkursu na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa. Namiot otrzymał dwie prestiżowe nagrody: złoty medal w konkursie „BRUSSELS Eureka!” organizowanym na Międzynarodowej Wystawie Innowacji „Brussies Innova” (14–16.11.2013 r.) i srebrny medal na 112 Międzynarodowych Targach Wynalazczości Concours Lepine  w Paryżu (30.04–12.05.2013 r.) organizowanych przez Prezydenta Francji i Prefekta Policji. 

Powrót na górę strony