Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Sympozjum Badań Antroposkopijnych

Data publikacji 17.09.2013

W dniach 11–13 września 2013 roku w Jachrance odbyło się II Sympozjum Badań Antroposkopijnych, w którym wzięło udział 22 ekspertów i kandydatów na ekspertów badań antroposkopijnych z następujących specjalności: odtwarzanie wyglądu osób i przedmiotów, identyfikacja osób i zwłok na podstawie zapisów wizualnych oraz rekonstrukcja twarzy na podstawie czaszki i zapisów wizualnych.

W trakcie spotkania uczestnicy wygłosili 19 referatów. Omawiano zarówno stan obecny, jak i możliwości rozwoju badań antroposkopijnych. Dyskusja dotyczyła również proponowanych zmian w zakresie przepisów wewnętrznych – wyodrębnienia nowego stanowiska specjalisty certyfikowanego, a także zagadnień merytorycznych związanych z metodyką badań antroposkopijnych i wykorzystywaniem w badaniach technik cyfrowej obróbki obrazu.

Uczestnicy sympozjum spotkali się również z zastępcą dyrektora CLKP, mł. insp. Adamem Frankowskim, który odpowiadał na pytania związane z koncepcją funkcjonowania policyjnych laboratoriów kryminalistycznych

Powrót na górę strony