Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Umowa CLKP z PKN o prowadzenie sekretariatu Komitetu Technicznego CEN/TC

W dniu 3 sierpnia 2012 roku Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji podpisało umowę z Polskim Komitetem Normalizacyjnym o prowadzenie sekretariatu Komitetu Technicznego CEN/TC 419 ds. Usług Kryminalistycznych.

Dzięki tej umowie CLKP stało się pierwszym i jedynym w Polsce instytutem badawczym prowadzącym sekretariat branżowego komitetu technicznego CEN (Europejskiego Komitetu Standardyzacji). Przedsięwzięcie to jest wyrazem wielkiego zaufania do CLKP i prestiżu, jakim nie może poszczycić się żaden z funkcjonujących w Polsce instytutów. Daje to także realny wpływ na tempo i zakres podejmowanych prac normalizacyjnych, a przede wszystkim autentyczną możliwość kształtowania europejskich standardów przy uwzględnieniu uwarunkowań i interesu polskiej Policji.
Uroczyste podpisanie umowy reprezentował Prezes PKN dr inż. Tomasz Schweitzer, natomiast CLKP p.o. Dyrektora mł. insp. Paweł Rybicki. Obaj panowie wyrazili ogromne zadowolenie z tego wielkiego sukcesu, który jest nagrodą za dotychczasową pracę, ale jednocześnie stanowi duże wyzwanie dla CLKP.
 
 
 
zdjęcia: policja.pl
Powrót na górę strony