Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ENFSI ETHG - European Textil and Hair Group

W dniach 04-06.06.2012 r. w Wiedniu (Austria) odbyło się dwudzieste roczne spotkanie grupy roboczej ENFSI ETHG - European Textil and Hair Group, w którym uczestniczyli eksperci Zakładu Fizykochemii CLKP.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń między europejskimi ekspertami, rutynowo wykonującymi opinie kryminalistyczne z zakresu badań wyrobów włókienniczych na potrzeby organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.
Omówione zostały nowe metody badań instrumentalnych przydatne w analizie pojedynczych włókien chemicznych i naturalnych oraz wyrobów skórzanych i skóropodobnych, a także zaprezentowano osiągnięcia naukowe projektów badawczych o tematyce włókienniczej przeprowadzonych przez kolegów z Australii (School of Chemistry and Forensic Science University of Technology - Sydeny) i Singapuru (Health Sciences Authority).
W trakcie spotkania przedstawiono i omówiono wyniki międzylaboratoryjnych testów kompetencji z zakresu badań porównawczych i identyfikacyjnych włókien, w których uczestniczyli także eksperci z Zakładu Fizykochemii CLKP uzyskując wynik pozytywny.
Powrót na górę strony