Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I Pikinik Informatyczny

W dniach 17-19 maja 2012 r w ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie odbył się I Piknik Informatyczny. Jest to nowa inicjatywa popularno-naukowa promująca informatykę w lekkim stylu atmosfery piknikowej.

Okazją do zorganizowania po raz pierwszy tej imprezy były Finały Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym ACM ICPC 2012 oraz obchody Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Wszystkie wywiady, prezentacje oraz inne atrakcje odbywające się na scenie głównej były transmitowane na żywo w Internecie.
Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji również wzięło udział w Pikniku. Poprzez prezentacje dotyczące aspektów informatycznych, w namiocie sferycznym i występ na scenie, poszczególne pracownie Laboratorium zaprezentowały sprzęt do badań komputerowych oraz elektroniczne techniki odtwarzania portretu pamięciowego. Ponadto pracownia wariografii przeprowadzała badania wariograficzne na ochotnikach zwiedzających piknik, natomiast zespół badań wypadków drogowych wraz z firmą „Cyborg Idea s.c. Systemy Informatyczne” zaprezentował program do symulacji zdarzeń drogowych.
Powrót na górę strony