Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja The Fingerprint Society 37th Annual Educational Conference

W dniach 13-20.04.2012 r. w Wielkiej Brytanii/Derbyshire odbyła się konferencja i szkolenie The Fingerprint Society 37th Annual Educational Conference.

The Fingerprint Society zostało założone w roku 1974 w Wielkiej Brytanii i szybko zyskało duże uznanie. Mottem stowarzyszenia stały się słowa „szukajmy i znajdujmy”. W roku 1975 The Fingerprint Society zaczęło wydawać, znane na całym świecie, czasopismo „Fingerprint Whorld”. W celu nawiązania bliższej współpracy i wymiany doświadczeń między członkami stowarzyszenia The Fingerprint Society w roku 1976 zorganizowano pierwszą konferencję. The Fingerprint Society promuje badania w wielu aspektach daktyloskopijnych oraz przyznaje nagrody za szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie. Działalność stowarzyszenia wyznacza nowe trendy oraz standardy daktyloskopii powszechnie uznawane od kilkudziesięciu lat. Obecnie The Fingerprint Society zrzesza najwyższe autorytety z dziedziny badań daktyloskopijnych na całym świecie, wszystkich kontynentów.
W konferencji The Fingerprint Society 37th Annual Educational Conference, po raz pierwszy uczestniczyli przedstawiciele projektu badawczo-rozwojowego „Zastosowanie nowych odczynników chemicznych do ujawniania śladów daktyloskopijnych na różnych podłożach metodą luminescencji opóźnionej w zakresie promieniowania od UV do NIR” – Urszula Więckiewicz, mł. insp. Krzysztof Tomaszycki, podkom. Tomasz Szczepański, asp. Krzysztof Klemczak oraz przedstawiciele projektu badawczo-rozwojowego „Opracowanie technologii namiotu do ujawniania śladów parami estru kwasu cyjanoakrylowego” – Ewa Rogoża, Katarzyna Drzewiecka, Anna Chyczewska.
Uczestnictwo w międzynarodowej konferencji i szkoleniu pozwoliło na wymianę doświadczeń z zakresu badań daktyloskopijnych zarówno z ekspertami europejskimi (z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Francji), jak również Stanów Zjednoczonych i Kataru. Dzięki możliwości wysłuchania wykładów i prezentacji przygotowanych przez członków The Fingerpint Society oraz zaproszonych gości poznano najnowsze badania prowadzone w dziedzinie daktyloskopii (publikowane w najbardziej prestiżowych czasopismach specjalistycznych) i nowoczesną, niedostępną w kraju, aparaturę badawczo-naukową. Cenne dyskusje w gronie najlepszych fachowców pozwolą na przeniesienie nowych idei i pomysłów do polskich laboratoriów kryminalistycznych.
Dzięki uczestnictwu w The Fingerprint Society 37th Annual Educational Conference polscy eksperci nawiązali kontakt z zagranicznymi ośrodkami uniwersyteckimi i jednostkami Policji. Pozytywny odbiór oraz przyjazna i otwarta atmosfera panująca wśród uczestników konferencji przyczyniła się do rozważań przedstawicieli polskiej delegacji nad akcesem przystąpienia do stowarzyszenia The Fingerprint Society.
Powrót na górę strony