Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja Naukowa "Biometria w prawie i kryminalistyce"

W centrum Kongresowo-Targowego MT Polska w Warszawie, w dniach 29-30 marca 2012 r., odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa na temat „Biometria w prawie i kryminalistyce”. Wydarzenie to zorganizowało Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz MT Targi sp. z o.o., we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

W czasie dwudniowego spotkania zwiedzający targi mieli okazję wysłuchać wystąpień znamienitych prelegentów z kraju i zagranicy, którzy chętnie podzielili się swoją wiedzą i poglądami w zakresie zagadnień z dziedziny kryminalistyki. W trakcie konferencji omówione zostały m.in. biometryczne cechy wykorzystywane do kryminalistycznej identyfikacji człowieka, zagrożenia związane przy wykorzystywaniu danych biometrycznych oraz kwestia bezpieczeństwa, czyli form ochrony tych danych stosowanych w Polsce i w innych krajach. Zaprezentowano także koncepcję multibiometrycznego systemu identyfikacji osób do przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym.
Dużo miejsca poświęcono poszukiwaniom naukowego standardu identyfikacji daktyloskopijnej, jednej z najskuteczniejszych metod identyfikacji człowieka, a także próbie standaryzacji wniosków wynikających z antropometrycznych badań identyfikacyjnych osób na podstawie zdjęć fotograficznych i zapisu wideo.
Tematyka wszystkich wystąpień spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników konferencji i pozwoliła poszerzyć wiedzę na temat biometrii, przyczyniając się jednocześnie do dalszego jej rozwoju.
Miło nam również poinformować, że stoisko CLKP prezentując poszczególne zakłady merytoryczne poprzez przybliżenie warsztatu eksperta kryminalistyki wzbudziło największe zainteresowanie zwiedzających.
 
 
 
 
 
 
Video: CrimeLab 2012 / K. Jakubowski KGP
Zdjęcia: Z. Skośkiewicz CLKP

Film targi


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik targi (format flv - rozmiar 12.59 MB)

Powrót na górę strony