Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie programu pilotażowego realizowanego w KSP

W dniu 9 października br. w Komendzie Stołecznej Policji odbyło się spotkanie podsumowujące realizację programu pilotażowego pt. Szkolenie funkcjonariuszy służb dochodzeniowych w zakresie samodzielnego wykonywania podstawowych czynności techniczno kryminalistycznych na miejscu ujawnienia śladów przestępstwa.

W spotkaniu uczestniczyło kierownictwo Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP, KSP, przedstawiciele Biura Kryminalnego KGP, Szkoły Policji w Pile oraz uczestnicy programu z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I i KRP Warszawa VI.
W okresie trwania programu pilotażowego funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy samodzielnie wykonywali czynności procesowe i techniczne na miejscach zdarzeń. Uczestniczyli w ponad 600 oględzinach miejsc zdarzeń. Na podstawie ujawnionych i zabezpieczonych śladów daktyloskopijnych uzyskano 4 wyniki pozytywne tzw. HIT-y oraz 11 HIT-ów na podstawie śladów biologicznych.
Wyniki realizowanego programu obecnie są analizowane w KGP oraz wypracowywane są wnioski co do ewentualnego wprowadzania tego typu programów w innych jednostkach organizacyjnych Policji w kraju.

Powrót na górę strony