Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie ekspertów badań zapisów wizualnych z Polski, Czech i Słowacji w ramach tzw. porozumienia TRIADA

W Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KGP w dniach 4-6 listopada br. przebywali eksperci badań zapisów wizualnych z Polski, Czech i Słowacji.

  Stronę polską reprezentował kom. Waldemar Nowicki ekspert badań zapisów wizualnych CLK KGP.
Było to drugie spotkanie w ramach tzw. porozumienia TRIADA, mające charakter warsztatów, poświęcone wymianie doświadczeń dotyczących badań zapisów wizualnych, w którym uczestniczyli słowaccy eksperci z Bratysławy i Koszyc oraz przedstawiciel Czeskiego Instytutu Kryminalistyki z Pragi.
Przeprowadzono rozmowy panelowe na temat stosowanych urządzeń i programów komputerowych oraz technik badawczych, dotyczących kryminalistycznych badań analogowych i cyfrowych zapisów wizualnych, w kontekście regulacji prawnych obowiązujących w tych krajach, wartości dowodowej ekspertyz i stosowanej metodyki badawczej. Przedstawiciele strony polskiej przygotowali prezentacje na temat zestawu „VideoFOCUS” do badań zapisów z rejestratorów systemów monitoringowych i poprawy jakości obrazu oraz wykonywania dokumentacji miejsc zdarzeń za pomocą zestawu „Spheron”.
Eksperci słowaccy przedstawili ekspertyzę uszkodzonego nośnika – zgniecionej taśmy z kasety VHS, czeski ekspert podzielił się spostrzeżeniami na temat wprowadzenia w swoim laboratorium akredytowanej, zgodnej z ISO 17025, metody badawczej cyfrowych zapisów wizyjnych na kasetach DV.
Kolejne spotkanie odbędzie się w 2010 roku w Pradze.
 
         
         
         
Powrót na górę strony