Aktualności

14. Edycja Wiosennych Spotkań z Informatyką Śledczą

Data publikacji 28.05.2026

26 i 27 maja br. funkcjonariusze CLKP uczestniczyli w 14. edycji konferencji „Wiosenne Spotkania z Informatyką Śledczą”. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło ekspertów z zakresu informatyki śledczej, cyberbezpieczeństwa, OSINT oraz analizy kryptowalut z kraju i zagranicy.

Konferencja stanowi jedno z najważniejszych branżowych spotkań poświęconych nowoczesnym metodom zabezpieczania i analizy dowodów cyfrowych. W programie znalazły się zarówno wystąpienia eksperckie, jak i warsztaty praktyczne prowadzone przez specjalistów zajmujących się cyberprzestępczością, analizą urządzeń mobilnych oraz odzyskiwaniem danych.

Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mogli zapoznać się m.in. z:

  • nowoczesnymi technikami Computer Forensics,
  • analizą urządzeń mobilnych i środowisk chmurowych,
  • wykorzystaniem OSINT w działaniach śledczych,
  • analizą transakcji blockchain i kryptowalut,
  • procedurami Incident Response i Cyber Threat Intelligence,
  • metodami odzyskiwania danych z uszkodzonych oraz sformatowanych nośników.

Organizatorzy podkreślają, że celem wydarzenia jest nie tylko prezentacja najnowszych technologii i narzędzi wykorzystywanych w informatyce śledczej, ale również budowanie współpracy pomiędzy ekspertami sektora publicznego, służbami oraz przedstawicielami branży cyberbezpieczeństwa.

„Wiosenne Spotkania z Informatyką Śledczą” od lat pozostają miejscem wymiany doświadczeń, prezentacji praktycznych case studies oraz dyskusji o aktualnych wyzwaniach związanych z cyberprzestępczością i ochroną danych cyfrowych.

Powrót na górę strony