Warsztaty „Charakterystyka oględzin miejsca pożaru. Analiza wybranych spraw”
W odpowiedzi na rosnącą liczbę pożarów w kraju, Szkoła Policji w Pile we współpracy z Polskim Towarzystwem Ekspertów Dochodzeń Popożarowych (PTEDP) zorganizowała warsztaty pt. „Charakterystyka oględzin miejsca pożaru. Analiza wybranych spraw”.
Warsztaty pt. Charakterystyka oględzin miejsc pożaru. Analiza wybranych spraw zorganizowane przez Szkołę Policji w Pile we współpracy z Polskim Towarzystwem Ekspertów Dochodzeń Popożarowych okazały się niezwykle trafnym przedsięwzięciem, które w sposób nadzwyczaj ciekawy i gruntowny dały możliwość poszerzenia wiedzy w zakresie prowadzonych dochodzeń popożarowych oraz wymianę doświadczeń pomiędzy ekspertami, biegłymi sądowymi z zakresu pożarnictwa i funkcjonariuszami Policji z całego kraju, którzy na co dzień realizują czynności w związku z zaistniałymi pożarami.
Warsztaty odbyły się w dniach 27-28 marca 2025 r. na terenie Szkoły Policji w Pile i oprócz części teoretycznej opartej w głównej mierze na studium przypadku najgłośniejszych spraw pożarów ostatnich lat, które miały miejsce w naszym kraju, organizatorzy zaplanowali pokaz inicjacji kontrolowanego pożaru pomieszczenia garażowego przeprowadzonego przez eksperta w dziedzinie improwizowanych ładunków zapalających i wybuchowych.
Z ramienia Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w przedmiotowym szkoleniu udział wzięli podkom. Joanna Długajczyk, Pełnomocnik Dyrektora CLKP ds. techników kryminalistyki oraz jej zastępca podkom. Mariusz Petrych, który podczas warsztatów wygłosił prelekcję na temat możliwości wykorzystania skanera laserowego 3D podczas oględzin miejsc zdarzeń.
Obszerny materiał z tego przedsięwzięcia znajduje się na stronie Szkoły Policji w Pile: "Charakterystyka oględzin miejsca pożaru. Analiza wybranych spraw"
Oprac. J.D.