Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji za współpracę z Krajową Sekcją Samochodową

Data publikacji 21.06.2024

W dniu 20 czerwca 2024 roku Przewodniczący Krajowej Sekcji Samochodowej dr inż. Sławomir Olszowski złożył podziękowania na ręce Zastępcy Dyrektora CLKP-nadkom. dr Anny Przewor za prelekcję ekspercką wygłoszoną przez biegłych z CLKP podczas VII Kongresu Ekspertów Samochodowych.

W dniach 20-21 marca  2024 roku w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej we Wrocławiu odbył się VII Kongres Ekspertów Samochodowych, którego tematem przewodnim były innowacyjne technologie w motoryzacji i lotnictwie. Kongres zgromadził pasjonatów i ekspertów motoryzacji, a także wiodące firmy wyznaczające kierunki i trendy rozwojowe tej branży. Uczestnicy zostali wprowadzeni w świat najnowszych rozwiązań technologicznych. W panelu adresowanym do rzeczoznawców i ekspertów serwisowych omówiono tematykę i zagadnienia związane z samochodowymi systemami EDR (Event Data Recorder) oraz programami symulującymi ruch i zderzenia pojazdów. Tematyka ta szczególnie zasługiwała na uwagę osób zajmujących się kryminalistycznym badaniem wypadków samochodowych.

Spotkanie miało charakter zamknięty, z ramienia Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji udział w kongresie wzięli mł. asp. Waldemar Pusty i mł. asp. Grzegorz Niewadzisz, którzy wygłosili prelekcję pod tytułem: „Pilotażowe badania hulajnóg elektrycznych przy wykorzystaniu urządzenia RacelLogic Performance Box”. Badania wyszły naprzeciw nowym wyzwaniom, jakie powstały w ruchu drogowym po pojawieniu się na drogach hulajnóg i urządzeń transportu osobistego. Ich istotą było określenie możliwych opóźnień hamowania hulajnogą elektryczną w zmiennych warunkach atmosferycznych. Uzyskane wyniki mogą być wykorzystywane przez biegłych z zakresu badań wypadków drogowych na potrzeby wykonywanych opinii, mogą również stanowić podstawę do racjonalnych zmian w przepisach ruchu drogowego.

Udział w kongresie dał możliwość zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w projektowaniu urządzeń i tworzeniu rozwiązań technologicznych w branży motoryzacyjnej.

 

Powrót na górę strony