Aktualności

15 spotkanie grupy roboczej ENFSI „MARKS”

Data publikacji 19.04.2024

W dniach 16-18 kwietnia 2024 r. w Hadze Komitet Sterujący grupy ENFSI MARKS we współpracy z Narodowym Instytutem Kryminalistyki Holandii zorganizował 15 Konferencję dla biegłych badań traseologicznych i mechanoskopijnych.

W spotkaniu wzięło udział 115 przedstawicieli instytucji związanych z badaniami kryminalistycznymi z całego świata, byli to reprezentanci laboratoriów zrzeszonych w ENFSI, przedstawiciele FB z amerykańskiego instytutu standaryzacji (NIST), jak również biegłych badań traseologicznych i mechanoskopijnych z Singapuru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Podczas konferencji wygłoszono 38 referatów dotyczących wykorzystania nowoczesnych narzędzi w badaniach kryminalistycznych. Omówiono szereg interesujących case studies, przedyskutowano również różnice w skali opiniowania stosowane przez biegłych w badaniach jakościowych. Przeprowadzone zostały warsztaty z zakresu określania prawdopodobieństwa w opiniowaniu w badaniach traseologicznych i mechanoskopijnych oraz zabezpieczaniu śladów traseologicznych przy pomocy skanerów 3D.
Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji reprezentowali biegli Wydziału Badań Daktyloskopijnych i Traseologicznych: Joanna Jędraszek i Paweł Sieńko.

Powrót na górę strony