Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Illicit Drug Laboratory Dismantling-Avdanced" - szkolenie z zakresu likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotykowych

Data publikacji 22.03.2024

W dniach 4-15 marca 2024 roku w Nieporęcie odbyło się międzynarodowe szkolenia z zakresu likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotykowych 026/2024 "Illicit Drug Laboratory Dismantling-Avdanced" zorganizowane przez EUROPOL, CEPOL oraz CBŚP. Zajęcia praktyczne odbywały się w Legionowie w Centrum Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych.

W szkoleniu wzięło udział 33 przedstawicieli organów ścigania z krajów Unii Europejskiej i Kolumbii, którzy reprezentowali laboratoria kryminalistyczne, jednostki policyjne zajmujące się zwalczaniem przestepczości narkotykowej, Agencję Unii Europejjskiej ds. Współpracy Organów Ścigania (EUROPOL), Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i narkomanii (EMCDDA) oraz Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC). W trakcie szkolenia uczestnicy poszerzali wiedzę dotyczącą metod syntezy oraz likwidacji nielegalnych laboratoriów produkujących narkotyki syntetyczne i ich porekursory. Zajęcia składały się z wykładów i ćwiczeń, trenerami byli przedstawiciele LFO, EUROPOLU, CBŚP i EMCDDA.

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji reprezentowała nadkom. dr Daria Śmigiel-Kamińska z Wydziału Badań Chemicznych.

Powrót na górę strony