Aktualności

Uczestnictwo przedstawicieli CLKP w seminarium naukowym „Kriminalistika v praktických príkladoch” odbywającym się w Bratysławie

Data publikacji 22.03.2024

W dniu 21 marca 2024 roku w Akademii Korpusu Policyjnego w Bratysławie odbyło się seminarium naukowe pt. „Kriminalistika v praktických príkladoch” zorganizowane przez Instytut Kryminalistyki Policji Republiki Słowackiej.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono przedstawicieli jednostek Policji współpracujących w ramach porozumienia TRIADA tj. Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz Instytutu Kryminalistyki z Republiki Czeskiej. Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji reprezentowali: podinsp. Kamil Starzomczyk-p.o. Zastępca Dyrektora CLKP oraz nadkom. dr inż. Michał Borusiński-Naczelnik Wydziału Badań Broni, Mechanoskopii i Wypadków Drogowych CLKP. W trakcie seminarium biegli ze słowackich laboratoriów kryminalistycznych oraz zaproszeni goście prezentowali realizowane w swoich jednostkach interesujące opinie o różnym stopniu skomplikowana.

Polska delegacja uczestniczyła również w obchodach 33 rocznicy powstania Instytutu Kryminalistyki Policji Republiki Słowackiej. P.o. Zastępca Dyrektora CLKP podinsp. Kamil Starzomczyk przekazał na ręce Zastępcy Dyrektora Instytutu Kryminalistyki Policji Republiki Słowackiej płk. Jana Schmidta pamiątkową tablicę, życzył uczestnikom owocnych obrad, efektywnej wymiany doświadczeń, dalszych sukcesów w podejmowaniu wyzwań na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego, a także opracowywania w Instytucie Kryminalistyki Policji Republiki Słowackiej opinii kryminalistycznych kluczowych dla poprawy bezpieczeństwa. Podkreślił, że zaproszenie delegacji z Polski jest zaszczytem i wyróżnieniem. Zapewnił o kontynuacji współpracy międzynarodowej przez stronę polską w ramach porozumienia TRIADA.

Przedstawiciele Instytutu Kryminalistyki Policji Republiki Słowackiej oraz Instytutu Kryminalistyki z Republiki Czeskiej w podziękowaniu za dotychczasową współpracę przekazali na ręce podinsp. Kamila Starzomczyka okolicznościowy medal, list i tablicę pamiątkową.

 

 

 

 

Tekst i fotografie: M. Borusiński

Powrót na górę strony