Aktualności

Spotkanie branżowe biegłych do spraw badań osmologicznych

Data publikacji 20.11.2023

W dniach 15-16 listopada 2023 roku w siedzibie Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji odbyło się branżowe spotkanie biegłych oraz kandydatów na biegłych do spraw badań osmologicznych.

Tematem przewodnim spotkania było omówienie zmian wiążących się z aktualizacją metodyki badań osmologicznych i wytycznych CLKP, a także aktualizacja standardów wyposażenia pracowni badań osmologicznych w policyjnych laboratoriach kryminalistycznych.

Jednym z poruszanych zagadanień były zmiany planowane w "Programie doskonalenia zadowowego centralnego prowadzonego w formie kursu specjalistycznego dla kandydatów na przewodników, przewodników psów służbowych kategorii do badań osmologicznych".

W spotkaniu uczestniczyli biegli ze wszystkich policyjnych pracowni badań osmologicznych w Polsce. Wymiana doświadczeń zawodowych zaowocowała opracowaniem dokumentacji i dostosowaniem jej do aktualnych wymogów i standardów prowadzenia badań osmologicznych, zgodnych z systemem zarządzania jakością funkcjonującym w policyjnych laboratoriach kryminalistycznych.

Spotkanie zakończono wręczeniem podziękowań biegłym oraz przewodnikom psów służbowych z wygaszanych z dniem 31 grudnia 2023 roku pracowni badań osmologicznych. Osoby z wieloletnim doświadczeniem pracujące w obszarze badań osmologicznych przyczyniły się do rozwoju tej specjalności kryminalistyki. Za przygotowanie i stronę merytoryczną spotkania odpowiadała mł. insp. Anna Przybylska - koordynator ds. badań osmologicznych CLKP.

 

Powrót na górę strony