Aktualności

Spotkanie przedstawicieli wydawnictw policyjnych z Polski, Czech i Słowacji

Data publikacji 02.11.2023

W dniach 24-26 października 2023 roku w Pradze, w ramach porozumienia Triada miało miejsce spotkanie przedstawicieli wydawnictw laboratoriów kryminalistycznych z Polski, Czech i Słowacji.

Tematem przewodnim spotkania była działalność wydawnicza oraz prowadzenie serwisów informacyjnych przez policyjne laboratoria kryminalistyczne. Podczas spotkania zaprezentowano zakres działania wydawnictwa CLKP i redakcji kwartalnika „Problemy Kryminalistyki” oraz obszary działania czeskiego i słowackiego wydawnictwa policyjnego.
Ważnym elementem dyskusji była możliwość trójstronnej współpracy w zakresie opracowania i publikacji międzynarodowego biuletynu informacyjnego EXPERT ukierunkowanego ma prezentację działań i wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami laboratoriów z Czech, Polski i Słowacji. Uzgodniono zakres tematyczny, charakter publikacji, a także szatę graficzną projektu elektronicznego biuletynu i częstotliwość publikacji.  Magazyn ma obejmować ważne informacje dotyczące działalności każdego z laboratoriów, przybliżać zakres prowadzonych badań. Celem tej platformy adresowanej do środowisk policyjnych będzie publikowanie artykułów tematycznych oraz wzajemne informowanie się o wydarzeniach branżowych, seminariach i konferencjach naukowych.

 

Powrót na górę strony