Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IV Ogólnopolskie Sympozjum Biegłych Badań Broni i Balistyki

Data publikacji 05.10.2022

W dniach 27–30 września 2022 roku w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Kaper" w Juracie odbyło się IV Ogólnopolskie Sympozjum Biegłych Badań Broni i Balistyki zorganizowane przez Wydział Badań Broni, Mechanoskopii i Wypadków Drogowych CLKP.

W sympozjum uczestniczyli biegli policyjnych laboratoriów kryminalistycznych ze specjalności badania broni i balistyka z całego kraju oraz przedstawiciel Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odpowiedzialny za kształcenia przyszłych biegłych policyjnych laboratoriów kryminalistycznych realizujących kryminalistyczne badania broni. W trakcie obrad przedstawiono ciekawe przykłady z przeprowadzonych badań broni i balistyki, omówiono problemy dotyczące pozbawiania broni palnej cech użytkowych, odniesiono się do weryfikacji broni alarmowej i sygnałowej na podstawie obowiązujących przepisów. Przeprowadzono warsztaty szkoleniowe biegłych na podstawie niespotykanego dotychczas egzemplarza pistoletu P64 na nabój kaliber 9 mm Browning. Odniesiono się do zmian w ustawach wykorzystywanych przez biegłych podczas prowadzonych badań broni i balistyki. Sympozjum przyczyniło się do podniesienia wiedzy uczestników z zakresu badań broni i balistyki.

  • biegły Grzegorz Bogiel oraz p.o. Naczelnik Wydziału Badania Broni, Mechanoskopii i Wypadków Drogowych kom. dr Michał Borusiński
  • biegły podczas prezentacji siedzi przy stole w tle ekran ze slajdem z napisem lufa rewolweru
  • kom. dr Michał Borusiński wręcza certyfikat uczestnictwa biegłemu z Łodzi
Powrót na górę strony