Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczysty apel z okazji Święta Policji 2021

Data publikacji 27.07.2021

W sobotę 24 lipca 2021 roku przed budynkiem Komendy Głównej Policji w Warszawie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji, w którym uczestniczył Dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji insp. dr n. med. Radosław Juźwiak.

W uroczystości wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej. Podczas apelu minutą ciszy uczczono pamięć poległych policjantów oraz funkcjonariuszy i pracowników Policji zmarłych w wyniku zarażenia COVID-19. Przemawiając do zgromadzonych gości Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk powiedział:
- Za nami bardzo trudny rok, mierzony od poprzedniego Święta Policji do dziś, naznaczony pandemią, sytuacją, z którą nie mieliśmy wcześniej do czynienia i która zaskoczyła absolutnie wszystkich na całym świecie. Również dla nas była dużym zaskoczeniem, nie mieliśmy przygotowanych wariantów, scenariuszy, nie ćwiczyliśmy tego typu sytuacji. Z dnia na dzień spadło na nas mnóstwo dodatkowych zadań i obowiązków. Również i nas nie ominęły zakażenia i choroby.
Komendant Główny Policji zwrócił uwagę, że mimo piętrzących się przeszkód i problemów, wszech atakującej choroby, to był rok niezwykle ciężkiej i efektywnej pracy funkcjonariuszy Polskiej Policji i za to należą się słowa ogromnego uznania i szacunku. Podkreślił, że wobec ogromu dodatkowych zadań związanych z ograniczeniem transmisji koronawirusa, jest pod dużym wrażeniem i ma ogromną wdzięczność do funkcjonariuszy, że w sposób profesjonalny realizowali swoje zadania. Następnie Komendant Główny Policji złożył wieniec przed obeliskiem „Poległym Policjantom - Rzeczpospolita Polska” ku czci poległych funkcjonariuszy Policji.


Źródło: https://policja.pl/pol/aktualnosci/206227,Uroczysty-apel-w-Komendzie-Glownej-Policji-z-okazji-Swieta-Policji.html

Powrót na górę strony