Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmarł młodszy inspektor Policji w stanie spoczynku dr Tomasz Bednarek

Data publikacji 31.07.2020

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas długoletni pracownik Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji młodszy inspektor Policji w stanie spoczynku dr Tomasz Bednarek współtwórca polskiej szkoły badań osmologicznych.

Dr Tomasz Bednarek służbę rozpoczął w 1992 w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W latach 1997–2003 pełnił służbę w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Policji jako ekspert z zakresu badań śladów zapachowych. Od 2003 do 2013 roku był naczelnikiem Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji. Autor ponad osiemdziesięciu publikacji z dziedziny kryminalistyki oraz recenzent blisko 30 opracowań opublikowanych w specjalistycznych periodykach krajowych i zagranicznych. W 2005 roku nagrodzony z okazji 50-lecia „Problemów Kryminalistyki” za wieloletnią współpracę z Redakcją oraz propagowanie osiągnięć polskiej kryminalistyki.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy serdeczne wyrazy współczucia i słowa otuchy. „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 sierpnia 2020 roku o godz. 11:10 na Cmentarzu Rzymskokatolickim p.w. św. Józefa ul. Ogrodowa 39 w Łodzi.

młodszy inspektor Policji w stanie spoczynku dr Tomasz Bednarek

Powrót na górę strony