Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedstawiciel Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Komitecie Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk (PAN)

Data publikacji 02.07.2020

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 19 czerwca 2020 roku insp. dr n. med. Adam Frankowski, Zastępca Dyrektora Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji Decyzją Przewodniczącego Komitetu Chemii Analitycznej PAN, prof. dra hab. Bogusława Buszewskiego został powołany do pełnienia funkcji członka Zespołu Analityki Sądowej i Toksykologicznej Komitetu, w kadencji 2020-2023.

Do zadań Zespołu, który gromadzi ponad 20 osób reprezentujących różne ośrodki naukowe z całego kraju, należy dbałość o dalszy rozwój i popularyzację analityki sądowej, ze szczególnym uwzględnieniem badań śladów kryminalistycznych i sądowej analizy toksykologicznej. Zaproszenie przedstawiciela CLKP do uczestnictwa w pracach Zespołu jest dużym wyróżnieniem dla Instytutu i całej polskiej Policji. Z kolei, Przewodniczący Zespołu Analityki Sądowej i Toksykologicznej, prof. dr Paweł Kościelniak (Uniwersytet Jagielloński) podkreślił, że wiedza i doświadczenie insp. dra n. med. Adama Frankowskiego będzie ogromnym wsparciem działalności Zespołu i podniesieniem jego rangi naukowej.

Powrót na górę strony