Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pilotażowe badania Urządzeń Transportu Osobistego

Data publikacji 04.10.2019

W dniach 2–4 października 2019 roku na motodromie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji przeprowadziło pilotażowe badania urządzeń transportu osobistego (UTO).

Pracownicy Zakładu Broni i Mechanoskopii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji przeprowadzili badania pilotażowe wybranych parametrów ruchu hulajnóg elektrycznych, najpopularniejszego w chwili obecnej przedstawiciela UTO. Badania te zostały przeprowadzone na motodromie udostępnionym przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Testy przeprowadzono z podziałem na różne kategorie wagowe użytkowników, a także z uwzględnieniem stanu nawierzchni (sucha/mokra). Do badań wykorzystano wybrane modele hulajnóg elektrycznych, które są popularne wśród użytkowników w Polsce. Dane uzyskane w czasie badań po opracowaniu będą wykorzystywane przez policyjnych biegłych z zakresu badań wypadków drogowych podczas opiniowania zdarzeń z udziałem UTO.

Fot. Katarzyna Król (CLKP)

  • przejazd hulajnogą  podczas pilotażowych badań Urządzeń Transportu Osobistego w CLKP na torze w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, widoczny fragment toru asfaltowego, mężczyzna na hulajnodze oraz pachołki pomiarowe z cyframi od 2 do 9.
  • odczyt wyników przejazdu hulajnogą podczas pilotażowych badań Urządzeń Transportu Osobistego w CLKP na torze w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
  • mężczyzna na hulajnodze na torze asfaltowym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz pachołki pomiarowe z cyframi od 5 do 7,  podczas pilotażowych badań Urządzeń Transportu Osobistego wykonywanymi przez CLKP