Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

List Pani Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji 100. Rocznicy Powołania Policji Państwowej

Data publikacji 26.07.2019

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pani Elżbieta Witek skierowała list do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy i pracowników CLKP oraz ich rodzin z okazji Święta Policji, które przypada w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej.

 

 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
ELŻBIETA WITEK

 

Szanowny Panie Dyrektorze,
Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze,
Pracownicy Cywilni,

Szanowny Panie Dyrektorze, Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze, Pracownicy Cywilni, Święto Policji w stulecie powołania Policji Państwowej to wydarzenie wyjątkowo ważne i uroczyste. Jest okazją do dumy i radości z tego, że polska Policja obchodzi ten jubileusz ciesząc się ogromnym zaufaniem Polaków. To wynik Waszej, Funkcjonariuszek, Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych, ofiarnej i ciężkiej pracy, za którą dziś z całego serca dziękuje

To, by obywatele czuli się bezpiecznie, wymaga codziennego poświęcenia, trudu i starań. Chcemy Was w tym wspierać. Dlatego po zakończeniu realizacji drugiej edycji Programu Modernizacji Służb Mundurowych będzie on kontynuowany ze szczególna dbałością o kapitał ludzki. Zapewniam, że jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji jestem i będę sojusznikiem wszystkich służb oraz funkcjonariuszy, troszczących się o dobro naszej Ojczyzny i jej obywateli.

Policyjna służba niesie za sobą wiele wyrzeczeń. Potrzeba w niej odwagi, zaangażowania i poświecenia, a jednocześnie wysokich kompetencji. Te są niezbędne zwłaszcza w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji. Doceniam Państwa profesjonalizm. skuteczność oraz osiągniecia instytutu. W istotny sposób wspieracie Państwo działania Policji, analizując często kluczowy w wielu sprawach - materiał dowodowy. Badania naukowe, prace rozwojowe w zakresie kryminalistyki, a szczególnie techniki kryminalistycznej, tak ważne w zapobieganiu, wykrywaniu i zwalczania przestępczości są istotnym wkładem w bezpieczeństwo wszystkich Polaków. Wasza wiedza, doświadczenie oraz determinacja i ogromna odpowiedzialność sprawiają, ze zawsze można na Was polegać. To, ze 89 procent Polaków uważa Polskę za kraj bezpieczny, jest także Wasza zasługą. Jesteście wyznacznikiem, tak ważnego dla każdego, bezpieczeństwa.

Dziękuje Waszym Rodzinom za zrozumienie Waszego powołania wspieranie Was w codziennych wyzwaniach. Z okazji Święta Policji wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Cywilnym Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji życzę satysfakcji z pełnienia tej odpowiedzialnej służby oraz wielu sukcesów zarówno w życiu zawodowym,  jak i prywatnym.

Z wyrazami szacunku

Elżbieta Witek

Powrót na górę strony