Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie

Data publikacji 07.02.2018

W dniu 6 lutego 2018 r. w siedzibie Ambasady Brytyjskiej w Warszawie odbyła się prezentacja systemu służącego do przechowywania ciał ofiar katastrof i spełniającego wytyczne DVI Interpolu.

Podczas prezentacji przedstawiono system, który oferuje rozwiązania w zakresie przechowywania ciał ofiar i jest wykorzystywany przez służby odpowiedzialne za identyfikację zwłok podczas klęsk żywiołowych, katastrof i wypadków komunikacyjnych, a także przystosowany do pracy w warunkach silnie zanieczyszczonych np. po zdarzeniach z udziałem materiałów niebezpiecznych (CBRN).

W spotkaniu, zainicjowanym przez stronę brytyjską, udział wzięli przedstawiciele Biura Kryminalnego KGP, Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. CLKP reprezentowali: Zastępca Dyrektora  insp. Adam Frankowski, Kierownik Zakładu Biologii, mł. insp. dr n. med. Magdalena Spólnicka, Pełnomocnik Dyrektora CLKP ds. techników kryminalistyki, mł. insp. Piotr Trojanowski oraz starszy specjalista Wydziału Rozwoju Naukowego, pani Agnieszka Łukomska.

Powrót na górę strony