Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium Rady Naukowej CLKP pt.: „Zakres badań antroposkopijnych prowadzonych w CLKP – ciekawe przypadki”.

Data publikacji 12.01.2018

W dniu 10 stycznia 2018 roku w sali „PEGAZ” Biura Logistyki Policji KGP w Warszawie odbyło się seminarium Rady Naukowej CLKP pt.: „Zakres badań antroposkopijnych prowadzonych w CLKP – ciekawe przypadki”.

Wykład poświęcony był zagadnieniom dotyczącym odtwarzania wyglądu osób i przedmiotów na podstawie opisu słownego, progresji i regresji wiekowej, identyfikacji osób i zwłok z zapisów wizualnych oraz rekonstrukcji prawdopodobnego-przyżyciowego wyglądu twarzy na podstawie czaszki. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz Biura Badań Kryminalistycznych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, biegli policyjnych laboratoriów kryminalistycznych kwp/KSP, a także osoby zainteresowane problematyką badań antroposkopijnych.

W swoim wystąpieniu asp. Maria Szumilas-Wiśniewska, biegła z zakresu badań antroposkopijnych CLKP, przedstawiła historię rozwoju badań antroposkopijnych oraz zilustrowała przykładami zakres czynności badawczych wykonywanych w ramach omawianej specjalności kryminalistycznej, w tym również takie, które z różnych względów wyróżniały się na tle najczęściej zlecanych badań. Po prelekcji odbyła się dyskusja na temat perspektyw rozwoju badań antroposkopijnych oraz pozyskiwania kandydatów na biegłych i specjalistów z tego zakresu do policyjnych laboratoriów kryminalistycznych.

Powrót na górę strony