Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VI Sympozjum Badań Antroposkopijnych w Szklarskiej Porębie

Data publikacji 06.10.2017

W dniach 2–4 października 2017 roku w Szklarskiej Porębie odbyło się VI Sympozjum Badań Antroposkopijnych zorganizowane przez Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji w Warszawie.

W sympozjum udział wzięli biegli i certyfikowani specjaliści badań antroposkopijnych z CLKP oraz z laboratoriów kryminalistycznych kwp i KSP. W trakcie obrad prelegenci wygłosili referaty związane z metodyką badań identyfikacyjnych osób i zwłok na podstawie zapisów wizualnych oraz opracowywaniem portretów pamięciowych. Główna część dyskusji poświęcona była próbie ustalenia parametrów krytycznych materiału wizyjnego, pozwalających na wykorzystanie go w antroposkopijnych badaniach porównawczo-identyfikacyjnych. Ostatni dzień sympozjum odbywał się wspólnie z biegłymi i specjalistami z zakresu badań zapisów wizualnych, gdzie poruszana była tematyka związana ze stosowaniem w trakcie opracowywania opinii właściwej i jednorodnej terminologii, pozwalającej na eliminację synonimów pojęć.

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji reprezentowali  wygłaszając referaty dotyczące badań antroposkopijnych: podinsp. Ewa Lewandowska, podinsp. Dariusz Zajdel oraz asp. Maria Szumilas – Wiśniewska z Zakładu Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych.

Powrót na górę strony