Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Sympozjum biegłych z zakresu badań broni i balistyki

Data publikacji 29.09.2017

W dniach 27–29 września 2017 roku w Juracie odbyło się II Sympozjum biegłych z zakresu badań broni i balistyki, zorganizowane przez Zakład Broni i Mechanoskopii CLKP.

W sympozjum uczestniczyli biegli z zakresu badania broni i balistyki z całego kraju oraz zaproszeni goście: mł. insp. Beata Speichert-Zalewska – Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku,  płk. rezerwy Władysław Przyjemski z Inspektoratu Uzbrojenia MON oraz wykładowcy: podkom. Rafał Kotapka z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, kom. Waldemar Weremko z Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, podinsp. Ryszard Bączyk z Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Słupsku. Ponadto na sympozjum gościli również: mł. insp. w st. spocz. Krzysztof Ćwik – emerytowany kierownik Zakładu Badań Broni i Mechanoskopii i podinsp. Andrzej Woroniecki – emerytowany biegły LK KWP w Katowicach.

W trakcie obrad przedstawiono ciekawe przykłady z przeprowadzonych badań, omawiano problemy dotyczące pozbawiania broni palnej cech użytkowych w Polsce, poruszano tematykę związaną z nielegalnym obrotem bronią palną na terytorium Unii Europejskiej. Omawiano również zmiany w opracowywanych obecnie ustawach wykorzystywanych przez biegłych podczas prowadzonych badań broni i balistyki. Zaprezentowano możliwości chronografu dopplerowskiego LabRadar i przeprowadzono warsztaty szkoleniowe w zakresie poszukiwania śladów użycia broni palnej na symulowanym miejscu zdarzenia przy wykorzystaniu wykrywaczy metali.

Powrót na górę strony