Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium Rady Naukowej CLKP pt. „Identyfikacja amunicji pochodzącej z I i II wojny światowej na podstawie zabezpieczonego materiału, w tym pozostałości po wybuchu”

Data publikacji 05.11.2019

W dniu 5 listopada 2019 roku w sali „PEGAZ” Biura Logistyki Policji KGP w Warszawie odbyło się seminarium Rady Naukowej CLKP pt. „Identyfikacja amunicji pochodzącej z I i II wojny światowej na podstawie zabezpieczonego materiału, w tym pozostałości po wybuchu”, w którym uczestniczyli przedstawiciele CLKP, biegli laboratoriów kryminalistycznych komend wojewódzkich Policji oraz przedstawiciele innych służb.

Wykład seminaryjny wygłosił sierż. szt. mgr inż. Łukasz Cichosz z Zakładu Chemii CLKP, biegły z zakresu badań materiałów i urządzeń wybuchowych. Prelegent zabrał słuchaczy w podróż drogą ewolucji techniki jaka dokonała się w dziedzinie badań i myśli konstrukcyjnej amunicji artyleryjskiej na przełomie wieków i w czasie II Wojny Światowej. Na wybranych przykładach konstrukcji omówił budowę zapłonników artyleryjskich, zapalników do amunicji artyleryjskiej oraz bomb lotniczych. W trakcie wykładu zaprezentowano również możliwości badawcze instytutu oraz policyjnych laboratoriów kryminalistycznych w zakresie ujawnienia pozostałości po wybuchu różnego rodzaju amunicji artyleryjskiej. Podczas seminarium zaprezentowano wybrane eksponaty ze zbiorów tworzonego przez sierż. szt. mgr inż. Łukasza Cichosza Muzeum Historii Artylerii w Rudniku.

Fot. Emilia Hyb (CLKP)

  • prezentację wygłasza Łukasz Cichosz z CLKP
  • Łukasz Cichosz prezentuje rysunek granatoszrapneli
  • na pierwszym planie eksponaty pociski różnego kalibru w tle baner CLKP